Specyficzni detektywi

Książka to od lat jeden z najchętniej wybieranych prezentów. Dlatego zakup dobrego thrillera to idealny pomysł na prezent na święta dla najmłodszych. Jedną z takich książek jest “W domu” amerykańskiego pisarza Harlan’a Coben’a. 

O fabule

Na samym początku akcji dochodzi do odnalezienia jednego z dwóch zaginionych przed dziesięciu laty chłopców. Fabuła skupia się na poszukiwaniach drugiego z nich. Obaj chłopcy zaginęli w wieku sześciu lat. Porwano ich z zamożnej dzielnicy. Poszukiwaniami zajmuje się Myron Bolitar. Niegdyś obiecujący koszykarz, potem agent FBI, obecnie agent sportowy. Sprawa jest mu bliska przez wzgląd na jego najlepszego przyjaciela – Win’a Lockwood’a. Jest on kuzynem matki dalej zaginionego chłopca. W dodatku kobieta jest mu bardzo bliska. Zawsze dobrze dogadywał się ze swoją kuzynką i chciałby pomóc jej rozwikłać dręczącą ją od dziesięciu lat zagadkę.

Książka pochłania poprzez rozmaitość tropów oraz proponowanych przez prowadzących śledztwo możliwości. Do końca nie wiadomo w jakim kierunku zmierza dochodzenie, jakie okaże się rozwiązanie zagadki. Oczywiście ostateczne rozwiązanie akcji również nie zawodzi emocjami i zaskoczeniem wywartym na czytelnika.

Bohaterowie

Bezpowrotnie serca kradną także główni bohaterowie, Myron oraz Win. W większości książek kryminalnych prowadzący śledztwo pozbawieni są charakteru oraz indywidualnych cech i stanowią tylko pośredników w przekazaniu historii. Tego nie można zarzucić temu duetowi. Są oni:

 – charakterystyczni

– zabawni

– niepodważalnie sympatyczni.

Książka wielokrotnie zbacza z głównego wątku i skupia się na życiach prywatnych Myron’a i Win’a, które są nie mniej ciekawe od samego śledztwa. Nie jest to pierwsza książka o tym duecie. Rozwiązywali już oni wspólnie zagadki w poprzednich częściach serii. Jest to jednak zdecydowanie ich najciekawsza historia, a o braki w fabule i niezrozumienie perypetii bohaterów nie trzeba się martwić, gdyż Coben objaśnia wszystkie najważniejsze informacje o głównych bohaterach w każdej z części serii.

Autor

Sam Coben to twórca bardzo popularny i poważany. Ma na swoim koncie mnóstwo ukończonych książek, które odniosły ogromne sukcesy. Na podstawie jego dzieł powstało wiele filmów i seriali, w tym również polskiej produkcji.