Podaruj prezent, który zostanie zapamiętany na lata

Wybieranie pomysłów świątecznych dla jednych jest wielką przyjemnością, a dla innych udręką. Niewątpliwie łatwiej jest, gdy osoba przez nas obdarowana jest bliska i wiemy o niej dużo. Wtedy możemy celować w prezent ściśle związany z hobby, zawodem lub stylem życia. Co jednak w sytuacji, gdy znamy kogoś mniej? Lepiej nie ryzykować i nie dawać takiej osobie konkretnej książki, perfum czy kosmetyku do włosów. Może okazać się, że tej osobie nie przypadnie to do gustu. Poniżej kilka pomysłów na nietuzinkowy prezent.

Prezenty w postaci doświadczenia

Zyskującym na popularności rozwiązaniem jest kupowanie prezentów, które niosą ze sobą możliwość doświadczenia czegoś zupełnie nowego. Vouchery do spa czy salonów piękności na relaksujący masaż z aromatycznymi olejkami, przejażdżka samochodem wyścigowym, skok ze spadochronem lub floating to tylko niektóre z pomysłów na prezenty, których bez wątpienia nie zapomni się do końca życia. 

Vouchery

Karty upominkowe nie muszą wcale wiązać się z ekstremalnym doświadczeniem. Jeśli wiemy, że osoba, której chcemy kupić prezent jest wielkim fanem muzyki rockowej i słucha jej na konkretnej platformie, możemy kupić jej dostęp do tej platformy na kilka miesięcy. Podobnie z karnetem dla bywalca lub bywalczyni siłowni. Albo karta do wykorzystania w sklepach z biżuterią, kosmetykami czy książkami. Jest to sposób na pozbycie się ciążącej odpowiedzialności za ewentualny nieudany prezent. Dając taką kartę możemy być przekonani, że się spodoba.

Kawa i herbata

Kawa za czasów PRL stała się towarem luksusowym i często dawanym w prezencie. Do dziś pozostał nam ten zwyczaj, bo często w ramach podarunku dajemy sobie kawę. Na rynku dostępne są kawy smakowe, fantastycznie pachnące cytrusami, piernikami, cynamonem, śliwkami. Zapakowane w cudownie zdobione pudełka. Podobnie herbaty, można kupić je w zestawie wielu smaków i rodzajów, od białej, przez czerwoną i zieloną do czarnej. Tego rodzaju prezent to kolejny pewniak, każdy z chęcią kawę i się przy niej zrelaksuje.